Dossier
Financiën & begroting
Data en bronnen rond financiën & begroting in Montferland — over thema’s heen gebundeld.
Geen P&C-begroting (lasten, baten, schuldquote) in de open data; wel heffingen, WOZ en inkomenscijfers.
Overzicht
Mijn DossiersOpvallend
Montferland valt op door:
- WOZ (CBS): 22 % onder het provinciaal gemiddelde van 412,5 × €1.000
Indicatoren
Kerncijfers (CBS)
36.996 inw.; 16.351 hh; 16.344 won.; 350/km² (2025)
onder gem.: min 1.836 · gem 42.379 · max 189.007
WOZ (CBS)
322 × €1.000 (2025)
onder gem.: min 312 · gem 412,5 · max 788
Arbeidsmarkt (CBS)
4380 vestigingen (2025)
onder gem.: min 970 · gem 22.635 · max 103.270
Gemeentelijke heffingen (CBS)
€ 603/inwoner (2026)
Besteedbaar inkomen (CBS)
€ 60.700 (2024)
Besteedbaar inkomen, mediaan (CBS)
€ 50.700 (2024)
Gestandaardiseerd inkomen (CBS)
€ 40.900 (2024)
Indicatoren
| Kerncijfers (CBS) | Kerncijfers regio | Gemeente Montferland | 36.996 inw.; 16.351 hh; 16.344 won.; 350/km² | 2025 |
| WOZ (CBS) | Woningvoorraad & Prijzen | Gemeente Montferland | 322 × €1.000 | 2025 |
| Arbeidsmarkt (CBS) | Arbeidsmarkt & Vacatures | Gemeente Montferland | 4380 vestigingen | 2025 |
| Gemeentelijke heffingen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Montferland | € 603/inwoner | 2026 |
| OZB woningen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Montferland | Geen data (bijwerking) | — |
| OZB niet-woningen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Montferland | Geen data (bijwerking) | — |
| Rioolheffing (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Montferland | Geen data (bijwerking) | — |
| Afvalstoffenheffing (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Montferland | Geen data (bijwerking) | — |
| Parkeerheffing (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Montferland | Geen data (bijwerking) | — |
| Toeristenbelasting (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Montferland | Geen data (bijwerking) | — |
| Secretarieleges (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Montferland | Geen data (bijwerking) | — |
| Leges wonen en bouwen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Montferland | Geen data (bijwerking) | — |
| Besteedbaar inkomen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Montferland | € 60.700 | 2024 |
| Besteedbaar inkomen, mediaan (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Montferland | € 50.700 | 2024 |
| Gestandaardiseerd inkomen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Montferland | € 40.900 | 2024 |